Historie společnosti

Nahlédnutí do historie společnosti od počátku po současnost.

2004

V 1. patře chrudimské polikliniky je otevřena první oční ordinace. Tehdy pod názvem Oční centrum. Spokojenost pacientů vedou MUDr. Vladimíra Kordu k myšlence otevřít další oční centrum a rozšířit nejen svou působnost, ale především služby očního lékaře dalším lidem.

2005

V červenci 2005 byla otevřena pobočka v Lanškrouně a hned poté v České Třebové. Špičkové vybavení všech očních center je základním předpokladem dalšího úspěchu, v České Třebové však vypíchněme na tehdejší dobu např. fundus kameru.

2006

Dalším městem, kde byla otevřena v únoru 2006 ordinace očního lékaře, je Hlinsko v Čechách. V tomto roce také odstartoval eshop www.prodej-cocek.cz.

2007

Rok 2007 je historicky prvním rokem, kdy pacienti očního centra mohou využít vyšetření na novém přístroji, tzv. OCT, který během pár sekund nasnímá oční nerv a oční pozadí. Tímto OCT přístrojem je prvně vybavena chrudimská pobočka.

2008

V říjnu 2008 byla otevřena pobočka v Rychnově nad Kněžnou, tohoto roku byly také hledány vhodné prostory pro budoucí oční kliniku a hlavně její zázemí v podobě operačních sálů.

2009

Hradec Králové, únor 2009, byla otevřena nadstandardně vybavená ordinace s digitální fundus kamerou.

9. prosince 2009 začala fungovat první ordinace oční kliniky v Rokycanově ulici v Pardubicích.

2010

V únoru 2010 byla v přízemí budovy, kde sídlí oční klinika, otevřena historicky první oční optika. V březnu následovala optika na chrudimské poliklinice, tentokrát ve 2. patře, v dubnu doplnila oční centrum optika také v Lanškrouně.

5. června 2010 byla úspěšně provedena první operace metodou vitrektomie na naší oční klinice. V září roku 2010 byla otevřena další pobočka – Ústí nad Orlicí, a to včetně oční optiky.

2011

Počínaje lednem roku 2011 začal na klinice již celotýdenní provoz, operovalo se již 2x týdně.

2012

V roce 2012 následuje rozšíření prostor oční kliniky, původní Oční centrum a všechny jeho pobočky dostaly nejen nový název OFTEX, ale také i nový design. Pobočky byly rozděleny na divize – oční centra, oční optiky a oční kliniku.

Roku 2012 vznikla vize společnosti a motto společnosti OFTEX: „OTEVŘEME VÁM OČI“.

V tomto roce, tedy v roce 2012, získává OFTEX akreditaci a začíná tak možnost vzdělávat absolventy lékařských faktult, tedy lékaře. OFTEX se tedy zařadil mezi vybraná pracoviště, neboť i některé nemocnice a jejich oční oddělení tuto akreditaci nemají.

2013

listopadu 2013 hned vedle vchodu do chrudimské polikliniky vzniká nová oční optika a zároveň také oční centrum společnosti OFTEX.

2014

V dubnu 2014 byla otevřena v Hradci Králové již druhá pobočka očního centra, a to v ulici Střelecká. Květen 2014 je ve znamení stěhování očního centra v Rychnově n. K. a zároveň také otevření oční optiky v Rychnově n. K.. V září 2014 pak následovalo otevření pobočky v Humpolci. Listopad 2014 – slavnostní otevření druhé pardubické pobočky v ulici Sladkovského, kde sídlí nejen oční centrum, ale také i optika.

V roce 2014 na oční klinice v Rokycanově ulici v Pardubicích bylo otevřeno 2. křídlo a bylo v provozu celkem 5 ordinací. Od roku 2014 a průběžně během roku 2015 a 2016 byly nakupovány nové přístroje k operačním zákrokům.

2016

V červenci roku 2016 následovalo otevření pobočky v Pelhřimově. Na podzim roku 2016 se OFTEX rozrostl o dalších 60m² v druhém křídle oční kliniky a byla otevřena nová pobočka očního centra a optiky v Hradci Králové na Ulrichově náměstí, která sloučila provoz původních očních center Střelecká a Švehlova.

2017

Rok 2017 byl u nás zajímavý v mnoha ohledech. Poprvé pro naše pacienty vyjely OFTEX nové sanitky, které zpříjemňují péči a komfort všech pacientů. Dovoz a odvoz na operaci je tak pro ně zajištěn. Lékaři oční kliniky prezentovali svou práci na nejstarším oftalmologickém kongresu DOG v Berlíně. Ostatní lékaři také zvyšovali svou odbornost, celkem jsme se zúčastnili 5 velkých mezinárodních kongresů. V průběhu roku se oční klinika v Pardubicích rozrostla o další nové prostory a drobných designových úprav se dočkala také pobočka na Ulrichově náměstí v Hradci Králové. Právě tato pobočka v Hradci Králové byla vybavena novým přístrojem DNEye Scannerem. Na oční kliniku byl zakoupen Laser Jett Plasma MEDICAL určený k estetickým zákrokům v okolí očí. Během podzimu jsme zrekonstruovali prostory ordinace v Pelhřimově a rozšířili jsme pobočku v Hlinsku o druhou oční ordinaci. Zajímavostí, kterou bychom také rádi vypíchnuli, byla práce pro Český olympijský výbor. Pracovali jsme na zrakovém tréninku jednotlivých sportovců. Během roku 2017 byl OFTEX zapojen do 4 studií nových léčebných metod.

2018

V roce 2018 pokračovalo nejen rozšiřování nových prostor, ale také rekonstrukce. Rozšíření a kompletní rekonstrukce stávajících prostor se dočkaly pobočky v Hlinsku, Ústí nad Orlicí a Chrudimi. Na pobočkách v Chrudimi a Ústí nad Orlicí vznikly nové oční laboratoře, kde provádíme kompletní potřebná vyšetření zraku našich pacientů. Vybavení nově zakoupenými přístroji – perimetry jsou pobočky v Rychnově nad Kněžnou, Svitavách, Chrudimi a Ústí nad Orlicí. Oční klinika v Pardubicích mezi své stávající přístrojové vybavení získala nový přístroj OCT Angio Optovue a 2 nové přístroje k měření OCT od firmy Zeiss.  Důležitou součástí naší práce je také neustálé další vzdělávání a sledování nových léčebných postupů ve světě. Proto se během toho roku naši lékaři a optometristé zúčastnili dvou mezinárodních kongresů a OFTEX byl zapojen do celkem čtyř mezinárodních studií. V listopadu 2018 jsme na naši kliniku pořídili přístroj Heidelberg Spectralis BluePeak, který kombinuje klasické OCT vyšetření s detekcí autofluorescence.

2019

S rokem 2019 přišlo další rozšíření mezinárodních studií, do kterých je naše oční klinika zapojena. Konkrétně jsme testovali dvě nové metody pro léčbu suché formy degenerace oční sítnice a pro léčbu syndromu suchého oka. Během února se naše oční laboratoř rozrostla o přístroj Heidelberg. Významným milníkem je pro naše pacienty datum 1.4.2019. Od tohoto data máme pro operace šedého zákalu nově smlouvu s VZP. Během prázdnin jsme otevřeli nově připravované prostory očního centra a optiky v Pelhřimově. V září 2019 jsme naše oční centrum v Pelhřimově přesunuli do nových zcela zrekonstruovaných prostor v ulici Solní 864. Kromě  očního centra máme na této adrese nově také oční optiku.

2020

Se začátkem roku 2020 jsme otevřeli hned dvě nová oční centra a optiky, a to v Nymburce. V průběhu tohoto roku jsme také otevřeli nové oční centrum v Praze. Dále jsme se zapojili do další mezinárodní studie, která se zabývá léčbou vlhké formy degenerace sítnice VPMD. Celá studie potrvá 24 – 30 měsíců. Celkem jsme zapojeni v 8 studiích.

2021

Rok 2021 byl ve znamení dalšího rozvoje společnosti OFTEX. Otevřeli jsme pobočku v Jičíně a v Praze jsme zprovoznili dvě nové ordinace a optiku. Dále byla provedena rekonstrukce 1. patra pobočky, laboratoře a optiky v Chrudimi. Rekonstrukcí prošla také ordinace a optika v Lanškrouně a klinika v Pardubicích.
Na naše pobočky byly zakoupeny další přístroje. Jednalo se o šest tomografů HD OCT Zeiss, šest perimetrů HUMPHREY, lasery YAG VISULAS Zeiss, přístroje PENTACAM a také fundus kamery CMI pro vyšetřování sítnice, které jsou již ve všech našich centrech. Pořídili a uvedli jsme do provozu také nové sanitní vozy. (Zastaralý vozový park v naší dopravní službě jsme nahradili moderními sanitními vozy pro maximální komfort klientů).
Nadále jsme součástí klinické praxe a jsme zapojeni do 12 různých mezinárodních studií. Náš tým již čítá 127 zaměstnanců, kteří jsou stále součástí různých vzdělávacích seminářů a účastní se firemních školení i kongresů.

2022

V roce 2022 již byla jičínská pobočka spolu s optikou v plném provozu a pobočka v Praze též. Dokončili jsme rozsáhlou rekonstrukci optiky a laboratoře v Pelhřimově a naplánovali další přestavby ve Svitavách, Nymburku a Hradci Králové. V listopadu jsme převzali prostory malé oční ambulance v Ostravě a okamžitě jsme začali hledat vhodnější místo pro přebudování pobočky i s optikou dle našich představ.
I tento rok jsme na naše pracoviště pořídili novou moderní techniku. Jednalo se mimo jiné o unikátní digitální operační mikroskop 3D, fundus kamery CMI, štěrbinové lampy, OCT či perimetry Humphrey. Do vozového parku OFTEX přibyly nové sanitní vozy značky VW.

S VZP se nám podařilo uzavřít smlouvu na vitreoretinální chirurgii. Náš tým se rozrostl o další kolegy na nynějších 143 zaměstnanců.

2023

Také v průběhu tohoto roku pro vás připravujeme novinky a inovace přístrojů pro vyšetřování očí.

GARANTUJEME NEJVYŠŠÍ KVALITU

V léčbě, následné péči i v preventivní péči se vždy celý tým společnosti OFTEX řídí zásadami jako jsou: Používání nejmodernějších léčebných postupů a vybavení; Transparentní komunikace s klientem; Zodpovědnost za výsledky; Podílení se na vědeckých výzkumech a aplikacích nejnověji zdokonalených způsobů léčby; Klient je pro nás vždy na prvním místě; Dbáme na přirozenou dokonalost ve všem, co děláme. Garantujeme nejvyšší kvalitu a úroveň zdravotní péče poskytované ve všech našich pobočkách.

Křížky

KDE NÁS NAJDETE

Hledáte jak se dostat na naší kliniku, do očních ordinací či optik? Vyfiltrujte si požadovanou službu.

Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Probíhá načítání, počkejte prosím
Tečky
Probíhá načítání, počkejte prosím