Operace dioptrických vad

Navrácení ostrého vidění lidem s dioptriemi bylo dříve nemyslitelné. Díky implantaci moderních nitroočních čoček (multifokálních, trifokálních anebo fakických nitroočních čoček) může bez brýlí a kontaktních čoček opět vidět každý. Na poli operací dioptrických vad má tým oční kliniky OFTEX skvělé výsledky. Dokážeme odstranit i více než 20 dioptrií a můžeme operovat obě oči najednou. Implantujeme také nejnovější torickou trifokální čočku AT LISA toric 909MP (výrobce Carl Zeiss) a jsme prvními v zavedení této metody v ČR.

Svěřte se s důvěrou do rukou našich očních chirurgů a prožijte život bez brýlí i Vy!

Poskytujeme navrácení ostrého zraku všem, kteří jsou díky dioptrické vadě odkázáni na brýle nebo kontaktní čočky. Moderní medicína navíc umožnila navrácení zraku i u lidí, kde to dříve bylo neproveditelné (př. u vysokých refrakčních vad, s keratokonem atd). Vhodná operační metoda pro odstranění dioptrií se volí na základě věku, typu a výše dioptrií, individuální anatomie oka a samozřejmě přání pacienta. 
 

Dioptrické vady očí

Krátkozrakost (Myopie)Krátkozrakost

Pokud je oko příliš dlouhé nebo lomivost optické soustavy je větší (v poměru k délce oka), paprsky se sbíhají před sítnicí a hovoříme o krátkozrakosti (myopii). Na sítnici proto dopadá rozostřený obraz. Touto vadou je postiženo až 30 % lidí. K dosažení ostrého vidění se používají brýle s rozptylným sklem nebo kontaktní čočky. Chirurgická léčba zahrnuje laserové operace nebo implantaci nitrooční čočky.

 

Dalekozrakost (Hypermetropie)

Dalekozrakost

Když je oko příliš krátké nebo lomivost oka je malá, světelné paprsky se sbíhají za sítnicí, pak hovoříme o dalekozrakosti. Na sítnici, obdobně jako při krátkozrakosti, dopadá rozostřený obraz. Tato vada se koriguje brýlemi se spojným sklem nebo kontaktními čočkami. Chirurgická léčba zahrnuje laserové operace nebo implantace nitrooční čočky.

 

 

Astigmatismus

Rohovka představuje důležitou lomivou část optického systému oka. Ideálně by měla být ve všech osách stejně zakřivená. Pokud je v některých osách zakřivená více nebo naopak méně, hovoříme o astigmatismu. Jistý nízký stupeň astigmatismu je fyziologický a proto nevyžaduje korekci. Astigmatismus se může kombinovat s dalekozrakostí i krátkozrakostí. Léčí se aplikací brýlových cylindrických skel, torických kontaktních čoček, laserovou operací rohovky event. implantací speciálních torických nitroočních čoček.

 

Vetchozrakost (Presbyopie)

Presbyopie je fyziologická oční vada, která postihuje většinu lidí po 40. roce života. Příčinou je snížení elasticity čočky a postupná ztráta přirozené schopnosti oka rychle zaostřit na objekt v blízké vzdálenosti. Uvedený fakt vede k problémům se čtením textu normální velikosti v ohniskové vzdálenosti do 50 cm. Vadu je možno odstranit použitím brýlí na čtení nebo operačně, např. náhradou vlastní čočky umělou multifokální či trifokální nitrooční čočkou.

 

Nitrooční operace

Tyto zákroky jsou založeny na implantaci umělé nitrooční čočky přímo do oka. Pomocí operační metody zvané refrakční lensektomie se vaše přirozená čočka nahradí čočkou umělou o vypočítaných dioptriích.

Umělé nitrooční čočky mohou:

Implantace trifokální nitrooční čočky je vhodná pro zájemce ve věku vyšším než 40 let. Pro mladší jedince je vhodnější implantace tzv. fakické nitrooční čočky, kdy je do oka implantována ještě jedna čočka navíc. Tak se odstraní dioptrie na dálku a pacient vidí na blízko ostře díky schopnosti akomodace vlastní čočky.

Oční klinika OFTEX používá dlouhodobě nitrooční čočky nejvyšší kvality pouze od renomovaných výrobců, firem Zeiss a Alcon.

Shrnutí

Pro každého najdeme optimální řešení k odstranění dioptrií. Komplexní a podrobné předoperační vyšetření a použití nejmodernějších vyšetřovacích přístrojů, metod a materiálu zajistí minimum komplikací po zákroku a rychlé uzdravení.

Ceny zákroků se liší dle zvolené operační metody a typu zvolené nitrooční čočky, ceny najdete v našem ceníku.

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na Oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás!
 

Operace zákalky sklivce Operace šedého zákalu Operace sítnice
 
Operace k odstranění brýlí na čtení Plastické operace víček a obličeje

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO