Operace šedého zákalu

Šedý zákal je oční onemocnění, které je způsobeno více příčinami. Má velmi negativní vliv na zrak a tím i na celkovou kvalitu života člověka. Naštěstí je toto onemocnění ve většině případů chirurgicky léčitelné. V rámci operace šedého zákalu vkládáme do oka umělé nitrooční čočky, které anatomicky i funkčně bezpečně nahrazují zákalem poškozené přirozené čočky. Operace šedého zákalu je hrazená ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Díky dlouholetým zkušenostem našich očních chirurgů a použitím nejmodernějších materiálů a technologií budete po operaci znovu vidět jako zamlada.

Jak operační zákrok probíhá?

Na oční klinice OFTEX se odstranění šedého zákalu provádí ambulantním operačním zákrokem, který trvá 10-15 minut. Vše probíhá pouze v místním znecitlivění, kterého je docíleno aplikací očních kapek po dobu 30 minut před zákrokem. Oční chirurg na operačním sále vytvoří mikroskalpelem jeden nářez rohovky o délce 1,8 mm. Tímto otvorem se odsaje vnitřek původní zkalené čočky a do pouzdra, které po ní zůstane, se vloží umělá nitrooční čočka o vypočítané dioptrické hodnotě. Ta je určena na podkladě speciálního biometrického vyšetření. Operace je bezbolestná, během zákroku můžete cítit jen mírný tlak v oku. Po operaci odcházíte domů se zalepeným okem.

Druhý den je kontrola. Pooperačně se do oka kapou antibiotika po dobu minimálně 7 dní. Ustálení vidění trvá až tři týdny, ale pacient vidí velmi dobře prakticky hned po operaci. Paradoxně největší problém po zákroku dělá skutečnost, že vidíte ostře a v barevné paletě, které jste odvykli. Za několik dnů si každý na nové vnímání okolního světa postupně zvykne.

Při implantaci monofokální čočky je po domluvě s pacientem dioptrická hodnota čočky vypočítána tak, aby po operaci viděl bez brýlí na dálku nebo na blízko. Na druhou vzdálenost bude potřebovat brýle. Existuje i možnost jedno oko vypočítat na dálku a druhé na blízko. Tato metoda se nazývá monovision. Použít ji lze u lidí se zdravýma očima a u neperfekcionistů. Není vhodná pro řidiče.

V případě, že nechcete po zákroku hledat brýle pokaždé, když si budete chtít přečíst noviny, je ideální variantou implantace multifokální nitrooční čočky, s níž uvidíte precizně na dálku i na blízko (na čtení).

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na Oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás na telefonu 778 068 089.

Operace dioptrických vad Operace zákalky sklivce Operace sítnice
 
Operace k odstranění brýlí na čtení Plastické operace víček a obličeje

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO