Operace zákalky sklivce

Nejčastějším onemocněním očního sklivce jsou tzv. zákalky. Zákalky jsou drobné poloprůhledné či černé mušky, tečky nebo vlákna, která můžete vnímat zejména v centrální části vidění. Pacienti často mají pocit, že jim něco plave v oku. Každý pacient zákalky vnímá naprosto odlišně a je i jinak citlivý vůči těmto drobným poletujícím shlukům očního sklivce.

Z pohledu očního lékaře je toto onemocnění naprosto neškodné, nicméně pro pacienta mohou být sklivcové zákalky nepříjemné nebo dokonce obtěžující. Oční klinika OFTEX a její odborníci se dlouhodobě zaměřují na léčbu zákalků sklivce a mají s léčbou vynikající výsledky a zkušenosti.

operační ranku není třeba zašívat, sama se přirozeně zatáhne a zacelí. 

Metody odstranění těchto sklivcových zákalků jsou dvě. První metodou je rozrušení zákalků YAG laserem, které je vhodné především u velkých ojedinělých zákalků. Díky tomuto zákroku oční lékař velké zákalky rozmělní na menší, které již nejsou pacientem vůbec vnímány, část těchto roztříštěných zákalků se vstřebá, tedy zcela zmizí. Tím dojde
ke zlepšení vidění. Tato metoda má však i svá omezení, je třeba pečlivě zvážit umístění zákalků vzhledem k sítnici.

Druhou metodou odstranění zákalků sklivce je metoda zvaná vitrektomie (PPV - pars plana vitrektomie). Tato operační metoda je díky svému vývoji v současnosti moderní způsob, jak odstranit sklivcové zákalky. Vitrektomie spočívá v odstranění celého sklivce, čímž dojde i k odstranění zákalků. Sklivcový prostor se následně přirozeně nahradí infúzní tekutinou, která má z optického pohledu totožné vlastnosti jako sklivec. Vitrektomie je náročná operační metoda, jejíž výsledky však jasně převáží riziko spojené s operací. Nejlépe Vám poradí naši oční lékaři, která metoda pro Vás bude ta nejlepší.

Kolik bude léčba stát? podívejte se na náš ceník operací.
 

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na Oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás!

 

Operace dioptrických vad Operace šedého zákalu Operace sítnice
 
Operace k odstranění brýlí na čtení Plastické operace víček a obličeje

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO