Operace sítnice

Erudovaní oční chirurgové oční kliniky OFTEX se dlouhodobě specializují na léčbu a operace závažných onemocnění sítnice. Jde zejména o krvácení do sklivce, degenerativní onemocnění sítnice, odchlípení sítnice a operace makulární díry.

Nebojte se svého onemocnění, určitě Vám pomůžeme.

Operační léčba chorob sítnice

Všechny zákroky jsou prováděny nejmodernější operační technikou a v místním znecitlivění. Operační rána je totiž jen o velikosti 0,6 mm a představuje tak pro pacienta minimální operační zátěž. 

Zaměřujeme se i na léčbu věkem podmíněné makulární degenerace. Toto onemocnění je nejčastější příčinou praktické slepoty ve vyspělých zemích a projevuje se nejprve pokrouceným viděním a poté ztrátou centrálního zraku. Jednou z lékařských metod používaných na oční klinice OFTEX ke zlepšení stavu zraku je nitrooční aplikace speciálních léků.

Mezi další operace prováděné na naší klinice patří makulární peeling, operace makulárních děr, odchlípení sítnice a další. Všechny tyto operace provádíme také v místním znecitlivění pomocí nejmodernější a nejšetrnější metody vitrektomie.

Makulární peeling

Makulární peeling je nutné provést v případech, kdy se nad místem nejostřejšího vidění utvoří blána, která zhoršuje vidění a zároveň hrozí další komplikace. Operační ránou o velikosti 0,6 mm oční chirurg uvolní a odstraní sklivec. Zároveň je odstraněna zadní sklivcová membrána, která díky vytvářenému tahu může znesnadňovat vstřebávání makulárního edému. Následným odstraněním (peelingem) povrchové membrány sítnice dojde ke kompletnímu uvolnění tahu. Sítnice má tak možnost se narovnat.

Operace makulární díry

Příčina vzniku makulární díry je v naprosté většině případů neznámá. Může vzniknout jako následek neodloučeného sklivce, který při svém smršťování může tahem způsobit vznik díry v makule. Operační zákrok má za cíl, díru uzavřít, napřímit pokřivené linie, čímž dochází ke zmírnění potíží i zlepšení zrakové ostrosti. Plná obnova zraku je však výjimečná.

Plné obnovy zraku nemusí být dosaženo ve všech případech. Metodou vitrektomie se opět odstraní sklivec a zejména zadní membránu sklivce naléhající na sítnici. Aby se zajistilo lepší hojení, je odstraněna i vrchní membrána sítnice v celém rozsahu makuly. Na závěr operace se do oka vpraví bublina plynu, která tlačí na okraje díry. Aby bublina tlačila přímo na makulu, je nezbytné minimálně v následujících 7 dnech polohování "na břiše", což znamená např. vsedě v předklonu s pohledem dolů.

Operace amoce sítnice

Odchlípení sítnice můžou předcházet trhliny, které je možno ošetřit laserem. Pokud se pod trhlinu dostane tekutina, dojde k odchlípení, které si vyžaduje chirurgické řešení. Operace se provádí opět metodou vitrektomie. Je tedy odstraněn sklivec a zadní sklivcová membrána. Odloučená sítnice se pak přiloží a uchytí se pomocí laserového ošetření. Sklivcový prostor se pak podle závažnosti vyplní buď plynem, nebo silikonovým olejem, který sítnici přitlačuje k zadní stěně bulvy. Po zákroku je pak nutné opět dodržovat polohu v předklonu.

Shrnutí

Na oční klinice OFTEX poskytujeme komplexní škálu sítnicové mikrochirurgie. Všechny zákroky jsou prováděné ambulantně a v co nejkratší čekací době u akutních případů i do druhého dne.

Operační zákroky jsou na oční klinice OFTEX hrazeny ze zdravotního pojištění všech zdravotních pojišťoven s výjimkou VZP (111).
 

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na Oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás!

 

Operace dioptrických vad Operace šedého zákalu Operace zákalky sklivce
 
Operace k odstranění brýlí na čtení Plastické operace víček a obličeje

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO