Operace makulární díry

Erudovaní oční chirurgové oční kliniky OFTEX se dlouhodobě specializují na léčbu a operace závažných onemocnění sítnice.

Křížky

Jsme na trhu od roku 2004. Naším společným cílem je být uznávaným odborníkem v oboru očního lékařství a díky tomu zlepšovat zdravotní obtíže klientů. Každý zaměstnanec společnosti OFTEX je zárukou vysoké úrovně kvality při poskytování moderní a účinné zdravotní péče.

Navštivte jakoukoliv naší pobočkuPardubickémKrálovehradeckém kraji, kraji VysočinaStředočeskémSeveromoravském kraji.

Postgraduální vzdělávání lékařů. Udělení akreditace II. stupně k provádění vzdělávání v základním kmeni oftalmologickém a specializované způsobilosti v očním lékařství. Naše akreditace dovoluje lékařům absolventům absolvovat kmenovou zkoušku a přípravu ke specializované způsobilosti v oftalmologii. Od roku 2016 je skupina společností OFTEX držitelem certifikace ISO 9001:2015.

Operace makulární díry

Příčina vzniku makulární díry je v naprosté většině případů neznámá. Může vzniknout jako následek neodloučeného sklivce, který při svém smršťování může tahem způsobit vznik díry v makule. Operační zákrok má za cíl díru uzavřít, napřímit pokřivené linie, čímž dochází ke zmírnění potíží i zlepšení zrakové ostrosti. Plná obnova zraku je však výjimečná.

Plné obnovy zraku nemusí být dosaženo ve všech případech. Metodou vitrektomie se opět odstraní sklivec a zejména zadní membrána sklivce naléhající na sítnici. Aby se zajistilo lepší hojení, je odstraněna i vrchní membrána sítnice v celém rozsahu makuly. Na závěr operace se do oka vpraví bublina plynu, která tlačí na okraje díry. Aby bublina tlačila přímo na makulu, je nezbytné minimálně v následujících 7 dnech polohování "na břiše", což znamená např. vsedě v předklonu s pohledem dolů.

Průběh operace a tým

Obrázek
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Primář oční kliniky
Uvozovky
Garantuji vám kvalitu poskytované péče a za své kolegy bych dal ruku do ohně. Naši pacienti jsou pro nás vždy na prvním místě.
Uvozovky

Cena zákroku

Všechny operace sítnice a sklivce jsou na našem pracovišti hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Níže uvádíme orientační ceny zákroků. Veškeré informace o cenách s Vámi osobně projedná lékař nebo se můžete informovat na naší telefonické infolince 608 800 886.

Ceny odpovídají operaci nebo vyšetření za jedno oko.

Operace sítnice a sklivce

Krvácení do sklivce 5 000 Kč
Odstranění zákalků sklivce, doplatek za bezstehovou techniku 5 000 Kč
Laserová metoda léčby zákalků sklivce 12 000 Kč
Onemocnění sítnice při cukrovce 5 000 Kč
Odchlípení sítnice 5 000 Kč
Operace makulární díry, epimakulární membrány 5 000 Kč
Operace makulárního edému, VPMD 5 000 Kč
možnosti platby a financování

V hotovosti, platební kartou přes terminál, převodem na účet nebo na splátky (individuální splátkový kalendář).

Číslo účtu pro bezhotovostní platby: 888 888 865/0600

Jste připraveni znovu pořádně vidět? Proto jsme tady. Garantujeme nejvyšší kvalitu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tuto problematiku již s našimi specialisty lidé řeší v rámci online poradny. Zjistěte, zda tyto informace pomohou i vám.

Obrázek
ZEPTEJTE SE LÉKAŘE

Položte dotaz specialistovi nebo se podívejte na již řešené zdravotní problémy.