Perimetrie

Vyšetření zorného pole, které je ovlivněno zrakovým vnímáním vyšetřovaného člověka.

Křížky

Jsme na trhu od roku 2004. Naším společným cílem je být uznávaným odborníkem v oboru očního lékařství a díky tomu zlepšovat zdravotní obtíže klientů. Každý zaměstnanec společnosti OFTEX je zárukou vysoké úrovně kvality při poskytování moderní a účinné zdravotní péče.

Navštivte jakoukoliv naší pobočkuPardubickémKrálovehradeckém kraji, kraji VysočinaStředočeskémSeveromoravském kraji.

Postgraduální vzdělávání lékařů. Udělení akreditace II. stupně k provádění vzdělávání v základním kmeni oftalmologickém a specializované způsobilosti v očním lékařství. Naše akreditace dovoluje lékařům absolventům absolvovat kmenovou zkoušku a přípravu ke specializované způsobilosti v oftalmologii. Od roku 2016 je skupina společností OFTEX držitelem certifikace ISO 9001:2015.

Co je perimetrie?

Nekontaktní vyšetření zorného pole, které je ovlivněno zrakovým vnímáním vyšetřovaného člověka (subjektivní vyšetření). Výsledky perimetrie poskytují informaci o rozsahu vyšetřovaného zorného pole.

Vyšetření zjišťuje výpadky v zorném poli a poruchy periferního vidění. Perimetrie se používá zejména ke sledování stavu zeleného zákalu a při neurologických onemocněních. Perimetrie následně prokáže změny, které již dříve OCT vyšetření odhalilo, a to ve stádiu, než jsou tyto změny viditelné na perimetrii.

Významnost vyšetření je dále také v prevenci, zejména po 40. roce života k vyloučení zeleného zákalu nebo u řidičů, tak i k potvrzení na řidičský průkaz. Provádíme jej velmi často také při bolestech hlavy, nejen u dospělých, ale také u dětí.

Proč je perimetrie důležitá?

Toto vyšetření odhalí poruchy zorného pole dříve, než si je sám pacient uvědomí. Vyšetření je hrazené zdravotními pojišťovnami.

Obrázek
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Primář oční kliniky
Uvozovky
Garantuji vám kvalitu poskytované péče a za své kolegy bych dal ruku do ohně. Naši pacienti jsou pro nás vždy na prvním místě.
Uvozovky

Jste připraveni znovu pořádně vidět? Proto jsme tady. Garantujeme nejvyšší kvalitu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tuto problematiku již s našimi specialisty lidé řeší v rámci online poradny. Zjistěte, zda tyto informace pomohou i vám.

Obrázek
ZEPTEJTE SE LÉKAŘE

Položte dotaz specialistovi nebo se podívejte na již řešené zdravotní problémy.