Degenerativní onemocnění sítnice a prevence

Sedíte uprostřed rodinného oběda, povídáte si s dětmi a najednou prostě nic nevidíte – jen tmavou skvrnu. Umíte rozeznat pouze obrys talíře s vonícím jídlem, ale nic víc. Jste v naprostém šoku, protože vůbec netušíte, co se to vlastně děje… I tak může začít záludné degenerativní onemocnění sítnice.

Degenerativní onemocnění sítnice postihuje stále větší počet lidí. Jedná se o závažnou civilizační chorobu, jejíž příčina dodnes není zcela zřejmá. Lékaři mluví o vysokém krevním tlaku, srdečních chorobách, cukrovce, ale podepisuje se na ní i sluneční záření a genetické dispozice.

Civilizační choroby očí jsou léčitelné. Musíte však přijít včas.

Degenerativní onemocnění sítnice postihuje ve větší míře ženy. Začíná typicky na jednom oku a postupně se rozšiřuje dál. Pokud se nemoc odhalí včas, dá se zastavit nitrooční aplikací léku, kdy oční chirurg do oka pacienta injekčně vpraví léčivou látku. Jedná se o několik dávek léku během roku podle pacientova stavu, aby byla záruka, že se choroba úplně zastaví nebo významně zlepší. Pacienty injekční aplikace léku nijak neomezuje ani nevyřazuje z pracovního procesu. Pokud pacient léčbu nepodstoupí, může toto nebezpečné onemocnění vést až ke ztrátě zraku.

Nepodceňujte preventivní vyšetření. Odhalí víc, než si myslíte...

Civilizačním chorobám očí lze snadno předejít pravidelnými preventivními prohlídkami očního pozadí jednou za dva roky. A protože degenerativní onemocnění sítnice začíná v hlubších vrstvách oka, lze jej pomocí specializovaného vyšetření snadno odhalit mnohem dříve, než pacient začne mít první příznaky a problémy. Vhodná léčba pak tuto nemoc zcela zastaví či výrazně zpomalí.

OFTEX – specialista na degenerativní onemocnění sítnice

Odborníci naší oční kliniky se na degenerativní onemocnění sítnice a jiné komplikované problémy na očním pozadí dlouhodobě a velmi úspěšně specializují. OFTEX je unikátní pracoviště vybavené těmi nejmodernějšími přístroji na složité zákroky na očním pozadí. Specialisté kliniky denně výrazně zlepšují kvalitu života mnoha svých pacientů. Zrak totiž zajišťuje přenos až 80 procent veškerých vjemů okolního světa. Proto je na místě si ho chránit a jeho poškození předcházet preventivními prohlídkami. A když už se problém se zrakem vyskytne, okamžitě jej řešit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tuto problematiku již s našimi specialisty lidé řeší v rámci online poradny. Zjistěte, zda tyto informace pomohou i vám.

Obrázek
ZEPTEJTE SE LÉKAŘE

Položte dotaz specialistovi nebo se podívejte na již řešené zdravotní problémy.

GARANTUJEME NEJVYŠŠÍ KVALITU

V léčbě, následné péči i v preventivní péči se vždy celý tým společnosti OFTEX řídí zásadami jako jsou: Používání nejmodernějších léčebných postupů a vybavení; Transparentní komunikace s klientem; Zodpovědnost za výsledky; Podílení se na vědeckých výzkumech a aplikacích nejnověji zdokonalených způsobů léčby; Klient je pro nás vždy na prvním místě; Dbáme na přirozenou dokonalost ve všem, co děláme. Garantujeme nejvyšší kvalitu a úroveň zdravotní péče poskytované ve všech našich pobočkách.

Křížky