Zhoršení vidění týden po operaci

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, od narození mám problémy s očima – hned po porodu neprůchodnost očních kanálků, od 2 let diagnostikovaná krátkozrakost a tupozrakost, ve školních letech zhoršování krátkozrakosti v tempu půl dioptrie za rok, ve 30 letech jsem absolvovala laserovou korekci -11,5 dioptrií, podařilo se to "stáhnout" na -0,5. Asi 15 let bez nutnosti nošení brýlí, pak pomalé zhoršování. Vloni (53 let) výrazné zhoršení vidění, diagnostikován šedý zákal způsobující vidění na úrovni -8 dioptrií, letos už -10 dioptrií a po měsíci -10,5. Před týdnem mi bylo operováno horší oko (mám na něm dystrofii rohovky v takovém rozsahu, že mikroskop nebyl schopen zobrazit počet funkčních buněk a jizvu přes zornici po laserové operaci). Po operaci, kdy mi byla implantována čočka (pro lepší vidění za šera s příplatkem 7000 Kč) s -3 dioptriemi (aby se srovnala krátkozrakost s dalekozrakostí a já mohla číst bez brýlí, jak jsem byla zvyklá), vidím výrazně hůře na dálku i na blízko, tímto okem nejsem schopna zaostřit na žádnou vzdálenost, takže s ním nepřečtu žádný text na papíře ani na počítači ani bez brýlí ani s nimi. Zdá se mi, že se tento stav pomalu zhoršuje, ještě v pátek jsem byla schopna v práci jakž takž fungovat. Je možné, že dochází k deformaci rohovky? Volala jsem na kliniku, kde mě operovali, mám si jít ke "své" oční lékařce, samozřejmě se tam chystám, zajímal by mě nějaký nezúčastněný názor.

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, těch příčin může být  více - nejenom dekompenzace rohovky, ale např. i pooperační otok centrální části sítnice. Určitě co nejrychleji zajděte na kontrolu.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO