Zelený zákal a styk se zvířaty

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, přítelovi řekli, že má nejspíš zelený zákal a já mám doma kočku a psa. Doktoři řekli, že by se měl vyvarovat styku se zvířaty, chci se zeptat, jestli to opravdu má nějaký vliv. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, oční choroba glaukom - zelený zákal je onemocnění očí , které neléčené může skončit trvalou ztrátou zraku. Glaukom je onemocnění mnoha faktorů. Je také velmi zákeřnou chorobou, protože dokud není narušeno centrální vidění, pacient si neuvědomuje žádné příznaky. Postupný zánik nervových vláken se projevuje nejdříve drobnými výpadky v zorném poli a v pokročilém stádiu i poklesem zrakové ostrosti. Glaukom je onemocnění trvalé, nevyléčitelné, ale léčitelné. To znamená, že neumíme nemoc odstranit, ale umíme léčit příznaky - tj. zvýšený nitrooční tlak. Pokud je glaukom včas rozpoznán a léčen, lze postižení zraku předcházet. Zatím není známo, že by přítomnost zvířat v domácnosti, kde žije člověk s onemocněním zeleného zákalu měla mít vliv na průběh tohoto onemocnění.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO