Zdvojené vidění po operaci šedého zákalu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, mám dotaz, mám po operacišedého zákalu pravého oka 3 měsíce a po operaci šedého zákalu levého oka 6 týdnu. Nyní již nemusím nosit brýle na čtení jako před operací. Mám ostré vidění , ale problém vidím v tom , že vidím zdvojením viděním. Tzn. že když vidím nějaké slovo tak pod tím slovem jemně vidím světlý odraz (štín toho slova ) , jako by bylo to slovo posunuté dolů a trošku doleva. Byl jsem na oční optice a oni po přesným měřením s výsledkem : sph : 0.0 u obou očí , cyl : -1.25, osa : 90 . Tyto hodnoty mám jenom u levého oka které mám dominantní a mám ho 6 týdnu po operací .Paní doktorka mi řekla , že nyní nemusímít bryle s dioptriemi . Což je fakt dobře ale nyní i když mám zhotovené brýle k vůli PC podle těch hodnot tak jak jsem popisoval nemám 100% vidění , ale mám dosud zdvojené vidění . U TV to poznám , že když je obdelník , tak vpravo u něho vidím stín od ukončené čáry například. Ještě si s tím nemám dělat starosti , protože jse se někde dočetl že to může trvat až 3 měsíce až se ten mozek s těmi oči sehrají. Díky za radu a odpověď.

Otázka byla položena 13. 05. 2022 20:02

Odpověď

Dobrý den, zdvojené vidění dělá právě ten zbytkový astigmatismus na dominantním oku, takže po uplynutí 3 měsíců od operace, což je doba, kdy se dioptrie ustalují, by bylo vhodné ho řešit - brýlemi, laserovou dokorekcí, případně tzv. uvolňujícími nářezy rohovky (LRI).

Otázka byla zodpovězena 23. 05. 2022 00:30

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO