Záněty rohovky při lupénce

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, trpím několik let na opakované záněty rohovky.Dostávám vždy Oftaquix,Flarex,kdysi Tobrex...občas mi udělají stěr, v r.2016 jsem měla zlatého stafylokoka při stěru z oka.Byla jsem v rohovkové poradně,kde mi de facto lékařka řekla, že to mám od lupénky-mám ji na ploskách nohou.rý brát dlouhodobě Flarex,což se mi nechce a moje oční lékařka mi to zatím také nedoporučila.Na imunologii jsem byla 2x- prý menší zánětlivé procesy, na revmatologii jdu až v dubnu.Na alergologii jsem nikdy nebyla.Dvě kožní lékařky se nesetkaly se souvislostí lupénka+záněty očí.ůžete mi prosím poradit, kam už jít?Je to velmi nepříjemné.Děkuji.

Otázka byla položena 24. 11. 2021 15:11

Odpověď

Dobrý den, osobně bych největší váhu přikládala názoru specialisty z rohovkové poradny. Je pravda, že rohovkové vředy jsou při lupénce spíše vzácné, ale vyskytují se a někteří pacienti opravdu musejí trvale kapat slabé kortikoidy, jako je Flarex.

Otázka byla zodpovězena 25. 11. 2021 01:13

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO