Zánět zrakového nervu a pobolívání oka

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, před 4 roky kdy mi bylo 19 let jsem prodělala zánět očního nervu. Který má oční lékařka špatně diagnostikovala jako zánět spojivek. Tudíž se pravý zánět začal léčit pozdě. RS mi diagnostikována nebyla, avšak jsem hlídaná (jsem žena a jsem v ohrožené skupině). Co se mi ale za poslední rok stalo už podruhé je to. Že z ničeho nic mě začne bolet jedno oko, lehká tupá bolest při pohybu oka. Ale tato bolest přetrvává chvilku, max. den. Další dny buď bolest nevnímám nebo žádná není. A vidím na něj rozmazaně, dalo by se říct i mžitky. Poprvé to bylo v době začínající pandemie COVID-19. A vyšetření nebylo úplné. Na oku lékař nic neviděl, jen kromě astigmatismu. Tlak v oku byl v pořádku, dále lékař říkal že právě díky astigmatismu mám lehce rozhozené vidění, ale stále v normě které nepotřebuje pomoc brýlí. Vyšetření nervů právě kvůli pandemii neproběhlo. Teď se problém opakuje. A já bych ráda měla více názorů. Je možné že je to opět zánět očního nervu? Nebo je to něco jiného?
Upřímně ani si nejsem jistá jak to poprvé odeznělo. Nic jsem nebrala. A mou pozornost jsem věnovala právě začínající pandemii.
S žádnou nemocí se neléčím. Léky beru pouze HA a to jíž 7 let a bez problémů tu samou značku. V rodině žádné neurologické onemocnění není. Jedině cukrovka II. typu, problémy s tlakem (já ho mám lehce kolísavý, ale vše kolem normy). Dříve jsem měla vývojovou vadu chrupavky v koleni a lehkou arytmii která se po pubertě srovnala.

Odpověď

Dobrý den, to je takto na dálku těžké posoudit. Ano, může to být náběh na zánět zrakového nervu, ale není typické, že by se tak často opakoval. Případně se může jednat o projev oční migrény (při té právě bývají mžitky). A jen pro Vaši informaci - zánět zrakového nervu se obvykle neléčí, odezní sám, ale je důležité vyloučit právě roztroušenou sklerózu.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO