Zánět víček - padání řas, suché oči

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
chtěla bych vás požádat o radu.Je mi 38 let, v červnu 2021 jsem byla očkovaná proti covidu vakcínou Pfizer. Po pár týdnech od očkování jsem začala mít velké problémy s očima, začaly být extrémně vysušené. Nikdy předtím jsem toto neměla. Musím každých pár minut kapat umělé slzy, ale úlevu to moc nepřináší. Oči mě také pálí a řežou při mrkání. Nemohu takto vůbec fungovat. Navíc jsem si také všimla, že mi začaly vypadávat řasy. Jsem z toho naprosto vyděšená. Byla jsem u své paní doktorky a řekla, že mám zánět očních víček. Poradila mi ať dělám masáž víček a kapu umělé slzy. To dělám, ale vůbec se to nezlepšuje. Bojím se, že mi řasy vypadají..Prosím, poraďte mi, co s tím, dá se to nějak léčit? Moc děkuji.

Otázka byla položena 19. 09. 2021 17:32

Odpověď

Dobrý den, při zánětu víček je důležitá také aplikace teplých obkladů na víčka (cca na 10 minut 1-2x denně - doporučuji nahřát v horké vodě takové ty modré gelové ledovací polštářky) a pokud je nález vážný, pak se předepisují i antibiotické kapky či masti.

Otázka byla zodpovězena 20. 09. 2021 13:46

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO