Zákalky sklivce

Poradna očního lékaře

Otázka

Mám diagnostikován zákal sklivce jak moc je to nebezpečné a je to možné vyléčit a jsou i toho nějaká pracovní omezení čeho se mám vyvarovat?

Odpověď

Dobrý den, zákalky se objevují v různých formách většinou na periferii oka. Jsou to velmi malé tečky, pavučinky nebo čmouhy poletující před okem. Má je většina lidí. Problémem se stanou v okamžiku, kdy jsou pozorovatelné při jakýchkoli světelných podmínkách a když se často dostávají do centrálního zorného pole. Znesnadňují řízení auta, znepříjemňují čtení a práci s počítačem. Jejich nepředvídatelný pohyb vyvolává napětí, zhoršuje koncentraci a vizuální komfort. Naše oční klinika v Pardubicích má k dipozici YAG laser, kdy se kapkami rozšíří zornice a znecitliví oko. Následně je na oko nasazena speciální čočka a operující lékař se snaží zákalek ve sklivci nalézt a "sestřelit" laserem. Zákalek je většinou odpařen nebo rozbit na menší zákalky. Operace je bez rizik a bez možných komplikací, je prováděna ambulantně. Pokud zákaly člověku začnou výrazně znepříjemňovat denní činnosti, lze provést operaci PPV- pars plana vitrektomii. Tato operace není bez rizika, nicméně riziko je v těchto případech považováno i v odborné literatuře za úměrné. Jsme Vám zcela jistě na základě odborného vyšetrření ophtalmologem doporučit efektivní léčbu a popřípadě provést zákrok do 1 měsíce. Objednat se můžete na našem níže uvedeném telefonním čísle, které je k dispozici nonstop.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO