Záblesky, vysoká krátkozrakost

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, mám takový problém. Během asi tak posledního měsíce občas vnímám seshora v pravém oku světelné záblesky, zejména večer, nebo úplně ráno po probuzení. Je to velice nepravidelné, většinou tak 2-3x denně, někdy to pár dní není vůbec a někdy je to třeba až 10x za den. Měla jsem -8 a -6 dioptrií, ale jsem po laserové operaci a brýle nenosím. Je to 3 roky, co mi v tomto oku byla laserem ošetřována trhlinka v sítnici, tehdy se na to přišlo náhodou a neměla jsem žádné příznaky. Jinak vidím dobře, porovnávám obě oči navzájem a krom těch záblesku je vše v pořádku. Na internetu jsem se ale dočetla děsivé věci o záblescích a odchlipování sítnice, které mně pochopitelně vyděsily vzhledem k tomu, že mi toto již před 3 roky asi hrozilo. Vím, že bych měla jít k očnímu, ale můj lékař nyní kvůli koronaviru neordinuje a na pohotovost se mi nechce vzhledem k tomu, že již to trvá ten přibližně měsíc v takovéto nepravidelné intenzitě. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zdali si myslíte, že je můj stav takto akutní a měla bych jít na pohotovost, nebo to ještě pár týdnů počká, než můj oční lékař začne ordinovat? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, je to přesně jak píšete, záblesky mohou být projevem toho, že hrozí odchlípení sítnice. Ale může to být jen projev neškodných degenerativních změn sklivce, ke kterým máte jakožto vysoce krátkozraká větší náchylnost. I vzhledem l tomu, že jste již jednou trhlinku v sítnici měla, bych doporučila na oční pohotovost zajít.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO