Vyrážka na víčkách

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, už více jak dva měsíce řeším problémy s očima. Původně jsem měla jednu jakoby vyrážku asi uprostřed kůže horního víčka. Lékařka mi řekla, že jde o furunkl a dala Tobradex. Po deseti dnech mazání se z jedné větší vyrážky stalo více malých pupínků na horním víčku, jeden dva i pod okem. Jiná lékařka řekla, že jde o mílie. Snažila jsem se je odstranit sama a došlo mi, že to bude asi jiný problém - z pupínků tekl hnis. Když mi poté nateklo dolní oční víčko ve vnitřní straně koutku, bylo to celkem i bolestivé a zarudlé, paní doktorka mi řekla že nic nevidí a ať přijdu, až mi něco bude. Dostala jsem se k jiné oční, která mě vyšetřila oproti minulé p. doktorce nějaký přístrojem a řekla, že se opravdu něco děje, ale není si jistá co, jen že víčko mám hodně prokrvené - otok byl už v té době pryč. Nasadila mi Herpesin na 10 dní a mazat Oftalmoframykoinem. Vyrážka se sice celkem uklidnila, ale jeden pupínek se objevil po dvou dnech braní Herpesinu v blízkosti druhého oka. Na kontrole mi bylo sděleno že paní doktorka neví co to je, jen že je zasaženo i druhé oko, že to asi nebude nic vážného, poslal mě ještě ke kožní (ta nic nevymyslela, vyrážka už byla skoro pryč) a mám přijít nakontrolu za měsíc a zkusíme s tím nic nedělat. Oko mi tak jednou za dva týdny nateče, téměř konstantně mě v očích pálí, už nevím, o co by se mohlo jednat a jsem celkem zoufalá. Moc děkuji za připomínky a nějaké nápady.

Odpověď

Dobrý den, obávám se, že bez vyšetření nic nezmůžeme. Pokud máte zájem, můžete se objednat k nám na kliniku. Určitě by stav měl vidět i kožní lékař, a to v akutní fázi.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO