Úraz čela, poruchy vidění

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
prosím o radu. Počátkem tohoto roku jsem se doma dost silně uhodil o polici do čela. Od toho dne mně v oku ve tmě srší jiskry jako od elektrické svářečky a cítím silný diskomfort ve vidění, který se zhoršuje s mírou osvětlení prostoru. Samotné vidění zhoršené není, jen mám pocit, že oku vždy chvilku trvá, než zaostří a podaří se to až když s ním chvilku nehýbám a dívám se jen do jednoho místa. Potom se to jakoby usadí a vidím normálně do chvíle, než zase s okem pohnu. Podobá se to automatickému zaostřování u fotoobjektivu, kdy nemůže zaostřit složitou scénu a stále jakoby doostřuje a mění ohnisko. Většinou u toho mám pocit jako kdybych se díval skrz mlžný závoj nebo kapku vody, která je v části zorného pole. Ve světlých prostorách je ten závoj velmi silný a musím tam nosit tmavé brýle. Také při pohledu na světlou plochu "vidím" v levém dolním rohu oka nějaké pulsování, přesně v rytmu mého krevního pulsu. Moje oční lékařka v oku žádný problém nenašla a poslala mě na vyšetření na oční kliniku. Tam byl výsledek stejný a závěr že jde o sklivcové zákalky, na které si musím zvyknout. Já ale mám zákalky a koaguláty v očích už dávno a je to něco úplně jiného, než co popisuji výše. Zvyknul jsem si na ně a nevadí mně. Prosím Vás o názor co by to mohlo být a co by se s tím dalo dělat. Mnohokrát děkuji.
S pozdravem Ladislav Kubeš

Odpověď

Dobrý den, asi Vám bez vyšetření mnoho neporadím, ale pokud jste se neuhodil přímo do oka, je riziko vzniku nějakého očního problému téměř nulové. Spíše se obvykle jedná o věc psychiky, kdy se člověk s vědomím prodělaného úrazu více "pozoruje".

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2019 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO