Tupozrakost, antisupresivní terapie v dospělosti

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, chci se zeptat na tupozrakost oka. Dočetla jsem se, že antisupresivní terapii lze toto zmírnit. Bohužel se mi zhoršuje zrak na zdravém oku a nyní bez brýlí již nic nepřečtu. Je možnost tuto terapii někde podstoupit? Jak je to s operací dioptrií pokud mám tupozrakost, lze tuto operaci hradit ze zdr.pojištění? Děkuji za odpovědi.

Odpověď

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď - měli jsme technické potíže na serveru. Ke stimulaci tupozrakého oka lze použít klasický nalepovací okluzor, kterým se zakryje zdravé oko na 2-3 hodiny denně a během této doby se doporučuje provádět činnosti, kde je nutná spolupráce oko - ruka, nicméně nějaké výrazné zlepšení zraku nelze v dospělosti očekávat. Nicméně pokud máte již potíže s viděním do blízka, je to vlivem přirozeného stárnutí čočky a antisupresivní terapie na to nemá vliv. V takovém případě může být účinný zrakový trénink zaměřený na procvičování akomodačních schopností oka, který může oddálit zhoršování vidění o několik let (provádí ho např. optometristky u nás na klinice). Operace dioptrií není zdravotními pojišťovnami hrazena v žádném případě.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO