Tukový oční váček

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, nad koutkem oka se mi vytvořila žlutá skvrna, je to tuk pod kůží. Začíná mi to i na spodním víčku u druhého oka. Před několika lety jsem byla v nemocnici s tímto na vyříznutí, ale na jiném místě víčka. Prosím jakým způsobem toto odstraňujete a kolik stojí zákrok. Také prosím o odborné pojmenování problému. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, dle Vašeho nálezu, který popisujete se bude jednat o xantelasma - tukový oční váček , který se vyskytuje v podobě žlutavých útvarů různých velikostí v obličeji právě v oblasti okolo očí pokrývající vrstvu kůže. Excize xantelasmat, tzn. odstranění - vyříznutí se pohybuje okolo 800,- až 1000,- Kč. Cena se přesně stanoví dle rozsahu a velikosti útvarů. Výkon probíhá v místní anestezii, při vědomí. Není třeba žádné zvláštní přípravy, po jemném opichu se odstraní patologické tukové útvarky, sešije se velmi jemnými stehy a překryje do druhého dne sterilním krytím s antibiotickou mastí. Zhruba po 4-5 dnech se stehy odstraní. Výkon je velmi efektivní, který Vás zbaví nevzhledných a nežádoucích skvrn v obličeji. Objednat se můžete na našem níže uvedeném telefonním čísle, termín jsme Vám schopni vyhovět do 14 dnů ode dne objednání, popřípadě stanovit Vámi vybraný čas.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO