Trifokální čočky - zbytková refrakční vada, dysfotopsie

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, pane primáři,
chtěl bych vám touto cestou poděkovat za velmi precizní pooperační vyšetření, přestože operace šedého zákalu nebyla provedena na vašem pracovišti. Vyšetření ukázalo, jak je takové vyšetření důležité a jak markantně ovlivňuje pooperační výsledek, zejména u trifokalních čoček. Myslím, ze kdyby mi bylo provedeno stejně důkladné vyšetření před operací, neměl bych tyto problémy. Vaši kliniku vřele doporučuji, myslím ze patří k nejlepším v ČR.
Pracoviště, kde jsem byl operován, tak důkladné vyšetření neprovedlo a proto mám takové problémy s dysfotopsiemi a refrakcí, i když je operace provedena precizně po technické i zdravotní stránce, pacienta stejně nejvíc zajímá jak uvidí. Obrovským způsobem to ovlivňuje jeho psychické i fyzické zdraví, tak jak to pociťuji u sebe. Na některých pracovištích je bohužel vidina zisku nad zájmy pacienta, za tím si stojím.
Pokusím se dát na vaši radu a zkusím svou nespokojenost řešit brýlemi, i když trifokalni čočky, kapky a brýle mi přijde jako drahý nesmysl, zejména když mě operace stála 60tis. Nebude-li to fungovat, přistoupím k riskantní explantaci. Explantace bude sice riskantní, ale vzhledem k tomu co prožívám, je to jediné smysluplné řešení.
Děkuji a přeji vám mnoho spokojených pacientů.

Odpověď

Dobrý den, pane Novakovský, děkujeme a držíme palce, ať jste nakonec s viděním spokojený.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO