Tlak v očích

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, poslední dobou mě trápí takový nepříjemný pocit, který bych popsala jako tlak v očích - nebo lépe řečeno za očima. Jako by "něco" na ty oči zezadu tlačilo (dokonce mi přijde, že když zavřu oči a sáhnu si na víčka, jako by mé oči byly trochu povylezlé, ale to si nejspíš jen vsugerovávám). Trápí mě to skoro každý den a je to spojeno i s bolestí hlavy a hlavně s únavou. Tento problém jsem řešila už téměř před půl rokem, kdy mi oči byly vyšetřeny a na žádný problém nebyl nalezen. Následně jsem byla poslána na vyšetření štítné žlázy a také nic, poté problémy ustoupily a vrátily se až nyní. Pokud vím, tak žádné jiné zdravotní obtíže nemám. Jsem studentka, u počítače moc času netrávím, takže únava očí to asi nebude. K lékaři se mi moc jít nechce, když se minule nic nevyřešilo. Nemůže to být třeba spojeno s problémy se zády (dříve jsem se léčila se skoliózou)? Jinak u nevím. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, z očního hlediska by bylo vhodné provést vyšetření dioptrií po rozkapání, kdy se projeví i skrytá složka. Dále základní testy na skryté šilhání a vyšetření slzného filmu. Pokud by toto vše bylo v pořádku, tak příčinou budou opravdu probémy s páteří a pak je jedinou možností, jak se těchto bolestí zbavit, jsou rehabilitace a pravidelné cvičení. Problémy s páteří jsou poměrně častou příčinou tupé tlakové bolesti za očima.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO