Suché oko

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, před rokem mi byl diagnostikován syndrom suchého oka . Vyzkoušela jsem všechny možné druhy umělých slzí ale nic mi nepomáhá. Paní doktorka mi sdělila, že na to nic jiného není. Teď naposledy mi poradila kapky do očí zn. HYLO GEL. Pomůže mi to na malou chvíli a potíže se opět vrátí. Stále mám větší a větší potřebu mrkat a úplně zavírat oči. Jako by byli unavené. Někdy mám pocit prachu a někdy štípání něco jako průvan v očích, nemohu je udržet otevřené. Zkouším nosit nepřetržitě brýle na dálku . Je to o poznání lepší ale potíže neustupují. Připadá mi, že musím často zaostřovat a mhouřit očima abych se mohla dívat třeba na televizi nebo v práci na počítač. Když je šero je to snad nejhorší. Prosím opravdu neexistuje žádný lék, který by mi pomohl? Je mi 53 let. Nevím jestli to nemůže být ještě něco jiného než suché oko . Paní doktorka říká, že mám oči v pořádku. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, léčba suchého oka musí být komplexní. Na začátku je vždy nutné stabilizovat lokální i celková onemocnění, které jsou příčinou vzniku syndromu suchého oka. Prvním krokem v lokální léčbě je náhrada slz. U každého pacienta je nutno najít přípravek, který zmírňuje obtíže. Na našem trhu je pestrá nabídka preparátů, kterých lze úspěšně využít. Cílem léčby je vytvoření stejnoměrného stabilního filmu na povrchu oka, který ho chrání před vysycháním a drážděním. Nedílnou součástí medikamentózní terapie je řada podpůrných léčebných postupů: hygiena očních víček, psychosomatická léčba, akupunktura, úprava vnějších podmínek, kterým se myslí například vyhnout sre klimatizavaným místnostem, nepoužívat klimatizaci v dopravním prostředku.V indikovaných případech můžeme chirurgickými postupy dočasně či trvale uzavřít slzné cesty s cílem zabránit ztrátě slz. Doporučuji navštívt nás u nás v Očním centru a to buď v Pardubicích nebo v Hradci Králové, základě vyšetření erudovaným ophtalmologem budeme moci vyjádřit k Vašemu problému a zahájit včas efektivní léčbu, popřípadě zvolit vhodný chirurgický zákrok. Objednat se můžete na našem níže uvedeném telefonním čísle, které je k dispozici nonstop.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO