Stín v zevním koutku po operaci katarakty, negativní dysfotopsie

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, mám 43 let, jsem po operaci katarakty 7.den, při kontrole je správné postavení čočky-monofokální čočka do dálky. Od prvního dne po operaci vidím temporálně lem čočky jako tmavý pruh a při každém pohybu bulbu v oku bliká směrem od tohoto stínu,permanentně bez ustání, což je nesnesitelné při čtení, do dálky s tmavými brýlemi to vnímám také ale méně, při běžných činnostech na střední vzdálenost doma občas ztrácím rovnováhu. Upraví se to za jak dlouho? jedná se "pouze"o negativní pseudofakickou dysfotopsii a nebo k tomu i ablace sklivce? moje oční lékařka nedokáže upřesnit. Po jak dlouhé době se zvažuje reoperace - korekce čočky? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, podle Vašeho popisu se jedná o negativní pseudofakickou dysfotopsii, postupně byste se na ni měla adaptovat a vnímat ji méně. Člověk ji obvykle vnímá méně při širší zornici, což je důvod, proč Vám pomáhají tmavé brýle. Nicméně doporučuji postupně tmavé brýle odkládat, aby mohla proběhnout neuroadaptace.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO