Špatný výsledek operace dioptrické vady

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, pane doktore mám na vás dotaz. Jsem 6 let po operaci RLE, monofokalni čočky. Levé oko ponechali krátkozraké (1,5 dioptrie ), pravé mělo být také - ale po 3 letech není. Proč ? Nikdo mi neřekl.

Byla mi nabídnuta operace prk nebo lasik pro levé oko, aby viděli lépe do dálky. Ale prý je tam už riziko, že ač mi ponechají 1,5 dioptrie do dálky ( nyní mám 3 ) tak je možnost, že neuvidím na blízko na mobil, knihu. Mohu vědět váš názor ? A jaké tam jsou nebo nejsou možnosti pro vidění na obě vzdálenosti ?( Bez korekce, brýle jsou pro mě překážka v práci ).
Děkuji

Otázka byla položena 03. 01. 2022 13:00

Odpověď

Dobrý den, na to Vám bez podrobnějšího vyšetření nedokážu odpovědět. Proč došlo k dioptrickému posunu na dálku neposoudím, může se jednat o problém rohovky nebo samotné umělé čočky (opacifikace pouzdra). Možnosti řešení závisí na celkovém stavu Vašich očí, nicméně je fakt, že s -1,5 dioptrií na obě oči by vidění na blízko nebylo dobré. V případě zájmu se můžete objednat na konzultaci k nám na kliniku.

Otázka byla zodpovězena 04. 01. 2022 20:41

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO