Špatná snášenlivost kontaktních čoček

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, již rok nosím úplně spokojeně měsíční kontaktní čočky. Poslední měsíc se stále potyčkám s různými nachlazení bolesti v krku atd, ovšem ty jsem měla již dříve a proto nevím, zda to může souviset. Aktuální čočky mám jít druhý týden, tedy nejsou na konci svého období a asi tři dny dozadu mě začaly v očích pálit, svědit a řezat, teď už tak, že je po nasazení hned musím vyndat. jsem teď tedy na brýlích z čehož nejsem nadšená. V optice odkud čočky mám mi moc neporadili. Zkusila jsem i za cenu ,,plýtvání" otevřít úplně nové čočky, ty jsem zvládla nasadit i v oku jsem je snesla. Mírné řezání jsem cítila také, ovšem zdaleka ne takové jako u těch starých. Než budu obtěžovat očního lékaře, nenapadá Vás prosím o co se může jednat? Byla bych moc nerada kdybych už nikdy čočky nemohla nosit. Děkuji.

Otázka byla položena 16. 06. 2022 05:45

Odpověď

Dobrý den, pokud o čočky správně pečujete a nejsou na nich usazeniny (což by předpokládám optik - kontaktolog zjistil), pak je třeba oční vyšetření.

Otázka byla zodpovězena 21. 06. 2022 13:26

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO