Sklivcové zákalky - je vhodné i neurologické vyšetření?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den. Byla jsem na kontrole u očního lékaře z důvodu narůstajícího počtu zakalku ve sklivci. Doktor řekl že oko je v pořádku, takže by noc neřešil. Ale na to Jendo oko vidím fakt špatně ( počet zákalek) . Tak mě napadají hororové scénáře jestli nemůže být nějaký problém v hlavě. Na očním mi oko rozkapali, tlak změřili. Doktor se díval ze všech úhlů mikroskopem a že zakalky tam jsou ale nic hrozného. Ale mě to tedy jako nic nepřijde. Mám se snažit s tím naučit žít a nebo raději ještě na neurologii? Podotýkám že je mi 28 a mám po dvou porodech. Dioptrie mám 4 na každém oku a nosím čočky. Děkuji za názor.

Odpověď

Dobrý den, zhoršují Vám zákalky i zrakovou ostrost? Máte nějakou zprávu z vyšetření? Pokud ano, můžete mi ji poslat na adresu matuskovas.oftex@gmail.com. Jsou-li zákalky hodně obtěžující, lze je rozbít laserem nebo chirurgicky odstranit sklivec. Neurologické vyšetření bych asi neindikovala, pokud máte typické příznaky sklivcových zákalků (tj. plovoucí útvary viditelné zejména na světlém podkladu).

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO