Šilhání ven - je možná operace?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, již asi od 10 let trpím šilhavostí okem ven a k tomu nosím dioptrie na dálku,ale asi jen 1 na obou očí.. Problém je, že když nešilhám, tak vidím špatně (neostro vidím už na klávesnici na počítači, když něco píšu) a proto prakticky skoro furt šilhám, abych viděl ostře. Schopný jsem šilhat jak levým, tak pravým okem. Paní doktorka radí stále cvičit, cvičit a cvičit. V dětství jsem chodil na cvičení na šilhání,na kterém jsem byl asi i před dvěma roky, kde mi bylo doporučeno stále cvičit. Dvojtě totiž nevidím, s tím problém nemám. Mám strach, že když půjdu na operaci, budu mít šíleně silné dioptrie. Do té doby, než bych viděl dvojitě, mi paní doktorka operaci nedoporučuje. Jaký názor byste měl na můj problém Vy? mockrát Vám děkuji.
S pozdravem

Tomáš Munzar

Odpověď

Dobrý den, problematika šilhání je natolik složitá, že jen podle popisu se špatně radí. Doporučuji objednat se ke strabologovi (specialistovi na šilhání), ten na základě specializovaného vyšetření bude schopen říct, zda je operace ve Vašem případě možná a vhodná.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO