Šilhání u dětí, E-line brýle

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den.

Zajímalo by mě, jestli je standartní postup, když při strabismu dítěte (5-6let), které nosí tzv. brýle e-line, neustále přidává oční lékař dioptrie na obě poloviny brýlových skel. Neničí se tím naopak zrak malého dítěte? (které podle mého laického úsudku vidí spousty detailů na dálku i bez brýlí). Synovi bude v druhé polovině roku 2020 teprve 6 let: na horní polovinu dostal už 6,25, na spodní 3, 25. Mám zkušenosti pouze s návštěvou jednoho očního lékaře. Nechci pochybovat o jeho kvalitách, chápu princip strabismu (mozek si není schopen spojit vjemy z obou očí v jeden souvislý celek), ale nerad bych, aby optické zdraví mého malého syna utrpělo kvůli těmto změnám jakoukoliv nevratnou ztrátu. Vůbec nevím, co mám dělat. Poradíte mi, prosím? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, pokud se jedná o strabismus akomodativní, tj.podmíněný nadměrnou akomodační (zaostřovací) aktivitou očí při vysoké dioptrické vadě, pak se jedná o postup zcela správný. Pokud nebude mít syn plnou korekci, bude si vadu stále doostřovat  - ano, dokáže to, a proto opravdu spoustu detailů na dálku vidí, ale nadměrná akomodace (doostřování) vyvolává šilhání směrem dovnitř.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO