Šedý zákal - operovat nebo ne

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
po vyšetření na Vaší klinice mně p. doktorka sdělila, že mám v pravém oku šedý zákal a v levém oku počínající šedý zákal, který je nutné operativně odstranit. Proto mně poslala na předoperační vyšetření, které jsem dnes absolvovala a také zaplatila. Po dvou a půl hodinách strávených v čekárně ordinace mně p. doktor sdělil, že je šedý zákal v počátku a není k operaci. Protože potřebuji nové multifokální brýle, což není laciná záležitost, prosím o Váš názor, zda se na tak běžnou záležitost, jakou podle mého názoru šedý zákal je, mohou v rozmezí čtrnácti dnů takto lišit názory lékařů, nebo zda mám navštívit ještě lékaře třetího, protože nevím, komu věřit. Možná, že jsem celou věc špatně pochopila, a p. doktor své rozhodnutí učinil až po obdržení výsledků z perimetrie a OTC. Mnohokrát děkuji za váš názor.

Odpověď

Dobrý den, názor na to, zda už je šedý zákal nutno operovat nebo ne, se opravdu může lišit u různých lékařů. Svou roli také mohly sehrát výsledky z přístrojových vyšetření. Každopádně bych doporučila řídit se svými pocity - pokud po vykorigování Vaší dioptrické vady bylo vidění dobré, vyhovující na všechny vzdálenosti, pak není nutno s operací spěchat.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO