Rozmazané vidění po implantaci torické a trifokální čočky

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, jsem cca 3 měsíce po implantaci nitroočních čoček. OP torická čočka, OL trifokální čočka. Původně jsem viděla špatně na dálku, měla jsem 5 dioptrií. Na blízko bez korekce, bez brýlí. Pokud jsem venku, kde je hodně světla jsem celkem spokojená, mám ale problém s kratší vzdáleností v uzavřeném prostoru. Při umělém osvětlení se mi blýskají kovové předměty , v obchodních centrech nevydržím, dále černé a tmavé předměty vidím s duchy, nezaostřím detaily například prach na nábytku, vzory(puntíky, kostičky, proužky) Pokud si nasadím brýle na blízko nic se nezmění. 50 - 60 cm vidím obstojně, vzdálenost od 80cm až 200cm mám rozmazanou, hlavně text. Prosím, je ještě šance, že si zrak ještě sedne? Nebo si mám nechat přeměřit zrak a obstarat brýle? děkuji za odpověď.

Otázka byla položena 29. 03. 2022 19:31

Odpověď

Dobrý den, problém konzultujte hlavně s pracovištěm, kde Vás operovali. Je možné, že je buďto nutno laserem dočistit zadní čočkové pouzdro anebo že máte zbytkovou dioptrickou vadu, kterou lze dokorigovat např. laserem.

Otázka byla zodpovězena 03. 04. 2022 20:01

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO