Rozdíly v operacích šedého zákalu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, pokouším se opětovně vložit můj původní dotaz, protože zněl naprosto jinak, než bylo zveřejněno. Takže, druhý pokus a ještě jednou ten samý dotaz, který zněl takto: Lze prosím vysvětlit rozdíl v operaci šedého zákalu čočkou hrazenou pojišťovnou a následnou - třeba pozdější korekci laserem, aby se nemusely nosit brýle , oproti zavedení multifokální čočky ? V diskuzích jsem zatím četla o nepříjemnostech po aplikaci multifokálních čoček. Jaká operace je tedy vhodnější pro KVALITNÍ vidění? Finanční rozdíly mi jsou jasné.

Odpověď

V prvním případě jde o dva samostatné zákroky. Při operaci šedého zákalu se místo Vaší zkalené čočky do oka implantuje monofokální nitrooční čočka , je hrazena pojišťovnou. Operace se většinou provádí tak, aby pacient viděl dobře do dálky a na blízko musí nosit brýle. Jiná možnost je, že pacient vidí dobře do blízka, ale na dálku musí nosit brýle, tato možnost se vyskytuje méně často. Pokud pacient má tedy brýle na blízko a implatovanou čočku, tyto dioptrie nelze odstranit laserem. Pokud pacient má brýle na dálku a implantovanou čočku, lze tyto dioptrie odstranit laserem, ale po odstranění bude mít opět brýle na blízko.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO