Řezavá bolest pod víčkem po operaci šedého zákalu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, po operaci katarakty mám příšerně bolesti každé ráno za okem pod horním očním obloukem. Řeže tam něco jako kámen nebo stup, zřejmě způsobené laserovým roztahovakem víčka a přitlačením do hlavy. Jako by se něco utrhlo. Mám oční kapky AB i stejnou mast Tobra, kapky proti bolesti, kontrola 2.den po operaci prý v normálu, byl jsem i na pohotovosti. Bolest je nepřetržitá, víčka nateklá.krolaa za 4 dny, jen k večeru se to mírní V čem je problém? To není bezbolestná operace. Vidím rozmlžene, na 2.oko nevidím pro vrozenou oční vadu vůbec, tak jsem vlastně slepý. Můžete něco poradit prosím?

Otázka byla položena 16. 11. 2021 09:24

Odpověď

Dobrý den, to bez vyšetření nedokážu říct. Někdy může takto silně dráždit operační rána, což by se mělo během několika dnů zlepšit. Případně pokud náhodou bylo nutno operační ránu i sešít, může Vás řezat steh. Kupte si v lékárně Recugel a dávejte se ho 3.-5x denně do oka, obvykle bolesti netrvají déle než několik dnů.

Otázka byla zodpovězena 16. 11. 2021 16:09

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO