Prořídnutí sítnice při vysoké krátkozrakosti a porod

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Je mi 24 let, mám vysokou krátkozrakost cca -10 dioptrii + astigmatismus, mám již cca rok implantované fakické čočky a letos mám rodit. Z predoperacniho vyšetření před rokem jeste před operací jsem ze zprávy vyčetla: periferie sítnice difuzne prořídlá jinak bez hrubé ložiskové patologie, cévy naplněny, fyziologické. Lze ocekavat po roce operace zlepšení prořídnutí sítnice? Jde mi o to, zda bude pro mě lepší rodit cisarem nebo budu moci rodit přirozene. Nerada bych, aby se mi sítnice nějak po tlačení odchlipnula nebo bych dokonce oslepnula.
Děkuji za váš čas a odpověď.

Otázka byla položena 15. 03. 2023 12:13

Odpověď

Dobrý den, prořídnutí sítnice se zlepšit nemůže, nesouvisí s aktuálními dioptriemi, ale s anatomií oka, které zůstává anatomicky krátkozraké. Rodit přirozeně můžete, není-li na sítnici jiný nález. Odchlípení sítnice hrozí jen při souběhu degenerativních změn na sítnici a degnerativních změn sklivce.

Otázka byla zodpovězena 18. 03. 2023 12:17

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO