Přetrvávající rozšířené zornice po vyšetření

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
ze čtvrtka na pátek jsem byla hospitalizovaná v nemocnici (ne kvůli očím, ale oční vyšetření s tím souviselo) a ve čtvrtek večer mi rozkapali oči (kvůli vyšetření očního pozadí) - setřička mi kápla do očí opakovaně po chvílích asi 3x. Oční paní doktorka po vyšetření konstatovala, že druhý den (v pátek) bych už měla vidět ostře na obě oči a mám to zkontrolovat, zda vidím na obě oči stejně. V pátek v poledne mě z nemocnice propustili. Paní doktorka (ovšem už ne oční) si všimla rozšířených zorniček a po upozornění, že jsem měla oči večer rozkapané, konstatovala, že to může být ještě od toho. Dnes je sobota večer (cca 48 hodin po rozkapání), zorničky na obou očích mám stále veliké a stále vidím neostře. Je to prosím normální? Je zatím čas, aby se vše upravilo? Nebo mám jít k očnímu lékaři, aby stav zkontroloval? Protože je víkend, tak jsem situaci zatím neřešila, ale nevím, zda mám být v klidu nebo zda je stav vážný.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, dejte tomu čas do pondělka, u některých lidí opravdu může přetrvávat účinek kapek déle. Pokud se stav do pondělka neupraví, je vhodná návštěva očního lékaře a také by nebylo od věci zjistit, co přesně Vám v nemocnici kapali - některé kapky mají delší činek než jiné.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2019 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO