Přední uveitida - proč je vidění zamlžené?

Poradna očního lékaře

Otázka

Vážená paní, vážený pane, rád bych se poradil ohledně mého zdravotního problému.
Již cca 2 týdny mám rozostřené vidění a před očima vidím mlhu. Byla mi diagnostikována přední uveitida a krevní testy potvrdily HLA B27.
V lékařské zprávě mám napsáno: bulbus drážděn, ciliární injekce, rohovka transparentní, na endotelu rohovky mnoho buniček především v dolní polovině, přední komora bez hypopyonu, zornice v AM, nereaguje, zadní synechie již zmizely. Na přední ploše čočky pigmentace a bb. Fibrinový nálet rozpuštěn.
Užívám atropin, kortikoidní kapky a mast.

Fundus OS v AM: vidět matněji papila ohraničená s hlubší centrální exkavací, oblast c.k. s foveolárním reflexem, sítnice bez ložiskových změn, cévy přiměřené věku.

Rád bych se zeptal, co způsobuje zamlžené vidění? - zda-li je to zánět v přední část oka nebo na sítnici. Léčím se již několik let s glaukomem (tlak je stabilní, perimetr v pořádku) - rád bych se také zeptal, zda-li hlubší centrální exkavace znamená poškození očního nervu a tím pádem zamlžené vidění?
Rád bych se tedy zeptal, co může způsobovat zamlžené vidění a zda-li centrální exkavace znamená poškození očního nervu. A jestli existuje šance na navrácení ostrého zraku při současné léčbě (atropin, kortikoidní kapky a mast).

Otázka byla položena 25. 12. 2020 16:54

Odpověď

Dobrý den, zamlžené vidění je způsobeno přítomností zánětlivých buněk na zadní ploše rohovky a přední ploše čočky. Jakmile dojde k zahojení zánětu, zraková ostrost se vrátí k normálu (vzhledem k tomu, že máte uveitidu poprvé, je šance na úplné zhojení prakticky 100%). Hluboká centrální exkavace poškození zrakového nervu neznamená.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO