prasklá cévka v oku?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Včera večer se mi na pravém oku, na bělmu, udělala asi půlcentimetrová rudá krvavá skvrna. Domnívám se, že je to od prasklé cévky v oku. Nikdy dřív se mi to však nestalo. Chtěla bych se proto zeptat, jestli je nutné s tím jít k lékaři. Nebo jestli si na to lze koupit něco v lékárně (kapky). Popř. jestli to mám nechat být. Za jak dlouho se to vstřebá (není to příliš pěkné)? Nosím kontaktní čočky, mohu je nosit i nyní? Je možné říci, z čeho to může být? Neuvědomuji si, že bych něco těžkého zvedala, namáhala se ... Mockrát děkuji za odpověď!!

 

Odpověď

Dobrý den, zřejmě se bude jednat opravdu jen o prasklou cévku. Přestavte si to jako modřinu, jen zde není přítomna kůže, která by vytvořila onen klasický vzhled. Příčin může být mnoho, ale pokud se tento stav nevyskytuje opakovaně, tak není třeba mu věnovat pozornost. Jestli tomu chcete předcházet, tak je možné užívat ascorutin...preparát zpevňující cévy. Když oko nebolí, tak není třeba dělat nic, ani nic kapat. Krev se samovolně vstřebá během 10-14 dnů. Pouze upozorním, že během hojení dojde ke žloutnutí, což je přirozený jev, protože se rozpadá červené krevní barvivo. Kontaktní čočky nosit můžete, jen v případě, že při jejich nošení pocítíte diskomfort, tak je tak na týden vynechte.

 

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO