Potíže po operaci víček - boulička v jizvě, podrážděné oko

Poradna očního lékaře

Otázka

Hezký den, jsem po operaci spodních a horních víček 20.12.bylo mí odstraněno hodně tukových váčku pod očima.27.12.po odstranění stehů na pravém oku bylo víčko více volné jak levé pan doktor podlpepil s tím že se to spraví 10.1.jsem jela znovu na kontrolu nic se nezměnilo víčko nateklé a odchliple znovu podlepeni a pod víčkem hmatatelna boulicka.22.1.znovu kontrola stav stejný provedl operaci ve vnějším koutku víčko nastřihl do v a sešil víčko se natáhlo už tak neodchlipuje ale boulicka je tam pořád oko slzí řeže a bolí i horní stolička zubů.29.1.jedu na stehy a kontrolu. Prokapavala jsem borovou vodou, opthalmo Septonex a na noc opthalmo azulen mast a 3*denně aescin Teva.Pan doktor mi nabídl že mě odešle na vyšetření na oční kliniku . Prosím poraďte v čem by mohl být problém.Dekuji.

Odpověď

Dobrý den, bouličku je třeba rozmasírovat. Víčka po operaci "pracují" několik týdnů, oko může být podrážděné např. následkem nedovírání víček. Oční vyšetření by by bylo určitě vhodné, aby se zjistilo, zda neosychá povrch oka. Mírné nedovírání není až tak neobvyklé a zpravidla při správné péči o jizvy si vše nakonec "sedne" a potíže vymizí.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO