Plovoucí obláček po operaci šedého zákalu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den pane doktore,jsem diabetik II.typu,je mi 73 let a na cukrovku užívám Janumet 50mg/1000mg 2x denně.V lednu a následně v květnu 2020 jsem podstoupil operaci šedého zákalu.Po operaci nejsem se svojím zrakem spokojen.Problém mám s plovoucím obláčkem,který,když sklopím zrak dolů pluje směrem vzhůru a naopak když přejdu na pohled přímo, přepluje obláček směrem dolů. To samé, otočím-li zrak do prava přepluje světlý mráček z prava do leva a opačně.V momentě uvedeného pohybu, jako-by jste hleděl přez zamlžené brýle.Obraz se stává neostrým.Je to velmi rušivé a nepříjemné, vždyť ten pohyb očí se děje neustále.Prosím o sdělení, jak lze, pokud ano, popsaný problém řešit. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Otázka byla položena 28. 03. 2021 21:59

Odpověď

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o neškodný sklivcový zákalek. Mohl by jít odstranit laserem. Máte-li zájem, objednejte se k nám na kliniku k prim. Kordovi, aby možnost zákroku posoudil.

Otázka byla zodpovězena 30. 03. 2021 00:36

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO