Pálení, svědění očí, sliz v očích, otok víček

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, mám atopický ekzém a asi už tak 10let problémy s očima. Asi před dvěmi léty mi oční řekla, že mám chlamydie, pak zas,že už ne. Teď asi tak týden mě zas šíleně svědí oči, jsou citlivé na světlo, tahám si z nich jakoby sliz, který když se dostane pod horní víčko, tak oko nejde udržet otevřené, cítím řezání, takže si je pak pořád mnu a pak otečou a jsou zarudlé. Jednou za čas je to lepší a jednou za čas hrůza a to mám teď.Po ránu nemohu oči ani otevřít,jak jsou zalepené. Můžete mi poradit, co by to mohlo být a co s tím. Děkuji pěkně za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď zaviněnou technickou závadou. Potíže mohou souviset s atopickým ekzémem a pravděpodobně máte zánět mazových žlázek na víčkách (blefaritidu). Určitě zajděte na kontrolu, léčba obvykle vyžaduje správnou péči o víčka (čištění, nahřívání) a obvykle i aplikaci umělých slz ke zmínění příznaků suchých očí (řezání, pálení, svědění).

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO