Pálení a škrábání po operaci šilhání

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
pane doktore, chtěla bych se s vámi poradit ohledně svého již několik měsíců trvajícího problému.

V oční klinice Lexum jsem podstoupila operaci strabismu, vše dopadlo dobře, operace se zdařila. Pět měsíců po výkonu jsem začala pociťovat v levém oku pálení a škrábání spojené s pocitem cizího tělesa v oku. Po nějaké době se přidala bolest bulvy oka - to jsem navštívila poprvé svou oční lékařku a následně se stejným problémem ještě několikrát. Dostávala jsem střídavě zvlhčující kapky na záněť spojivek, běžné kapky oftalmoseptonex, poté tobrex a následně maxitrol a oftalmovoltaren na bolest... Maxitrol na začervenání zabral prakticky okamžitě, ale ihned po jeho vysazení se začervenání a bolest několikrát vrátila. Bojuju s tímto problémem již několik měsíců, oko stále červená a s malými pauzami bolí. Má oční lékařka si již nevěděla rady, proto jsem opět oslovila mou operatérku. Po vyšetření v oční klinice Lexum mi dle kultivace vyšlo, že mám v oku přemnoženou bakterii Cutibacterium acnes (bylo mi doporučeno přeléčení - dle citlivosti, chloramfenicol citlivá) kapkami spersadex. Ty opět pomohly jen na velmi malou chvíli, vše se opět vrátilo.

Nyní jsem již zoufalá a ptám se, jestli náhodou nemáte s touto léčbou zkušenosti, popřípadě jestli z "neléčení" nemohou hrozit vážnější komplikace.

Děkuji za váš čas a ochotu mi pomoci. Vážím si toho.

BB

Odpověď

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď - měli jsme na serveru technické potíže. Obávám se, že Vám takto na dálku nepomůžu. Nicméně při operaci strabismus je vždy porušena spojivka, takže může dojít jednak ke vzniku syndromu suchého oka, jednak k formování pooperační jizvičky, která může dráždit. Osobně bych zkusila intenzivní zvlhčování umělými slzami a přidala i kapky s obsahem kortikoidů (myslím, že právě kortikoidy, které jsou kromě antibiotika obsažené v kapkách Maxitrol i Spersadex, Vám přinesly onu okamžitou, ale přechodnou úlevu). Pokud chcete spolehlivější radu, doporučila bych Vám se objednat k nám na kliniku.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO