Otok zrakového nervu po operaci šedého zákalu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na mého otce 65 let. 21.1. byl na operaci šedého zákalu na 2 očích zároveň. Připlatil si "lepší" čočky. Po operaci vidí světlo jasněji, ale nic nepřečte, nevidí ostře. Na kontrolách na nic nemohou přijít, jen u jednoho oka edem očního nervu. Poslali ho na CT, neurologicky je však v pořádku. Stále kape kapky předepsané po operaci (název bohužel nevím). Maže mast o-framkoin na víčko po odstranění bradavicky ze dne 19.1. - stejné oko, kde je edem nervu. Odstranění bradavicky šlo hůře než lékař předpokládal, docela s tím bojoval, dle slov mého otce. Druhé oko bez edemu je tupozrake. Nenapadá Vas prosím, kde by mohl být problém? Předem děkuji za reakci.

Otázka byla položena 27. 01. 2022 17:48

Odpověď

Dobrý den, edém zrakového nervu může být příčinou neostrého vidění. Otázkou je, co jej způsobilo - příčina může být nejen neurologická, ale i cévní (např. ucpaná tepna vyživující zrakový nerv). Více takto na dálku neporadím.

Otázka byla zodpovězena 31. 01. 2022 08:59

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO