Opakující se zánět spojivek

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den paní doktorko, moc prosím o radu. Jsem po vyléčení zánetu spojivek antb.kapkami.Bohuzel po týdnu se mi po ránu znovu objevil v koutku žlutý hnis.Pres den je to bílý sekret. Stery jsou negativní. Tento problém mi začal po 12 letech nošení čoček. Teď když nosím brýle jsem citlivá úplně na vše. Moc děkuji za zprávu co dále, jelikož už jsem moc zoufalá. Děkuji Petra

Odpověď

Dobrý den, pokud je sekrece viditelně hnisavá (žlutá), pak bych nasadila opět antibiotické kapky i přes negativní stěr (a stěr bych zopakovala - výsledek může být falešné negativní např. vlivem špatné techniky odběru, špatného skladování během transportu či chybou při kultivaci v laboratoři). Pokud to není evidentně hnis, pak bych uvažovala o nestabilitě slzného filmu a suchém oku, což se po léčbě antibiotiky objevuje často, a řešila bych to intenzivním kapáním umělých slz. Stav by se měl postupně zlepšovat, jakmile oční povrch po agresivní antibiotické léčbě zregeneruje.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2019 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO