Opakované záněty oka

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, trpím opakovanými záněty oka. Oči mám ve spojivkách zarudlé, pálí, svědí, jsou suché, umělé slzy nepomáhají. Oční kapky jako Ophtalmo septonex, Ophthalmo Evercil, OCU flash či mast Franykoin nepomáhají. Zkoušela jsem i kapky na Alergii – na předpis oční lékařky, ale efekt žádný. Úlevu cítím jen po kapkách jako je Théa Spersadex Comp, Dexamethasone WZF Polfa, ovšem jen na dobu 2 – 3 týdnů, pak jsem zase na začátku. Nelíčím se, pleťovým krémem se vyhýbám očnímu okolí. Požádala jsem i lékařku o výtěr z oka, byl negativní. Prosím poraďte, co dělat?

Odpověď

Dobrý den, takovéto chronické stavy je při posuzování vždy lepší vidět, ale z uvedeného se domnívám, že Váš problém je těžší forma syndromu suchého oka a ony kortikoidy stimulují pomocné žlázky ke stimulaci slz. Proto se Vám uleví. Sice je to málo pravděpodobné,a le bude nutné ještě vyloučit onemocnění okraj víček. Syndrom suchého oka by bylo vhodné verifikovat testem slzivosti (Schirmerr test, BUT), a pokud by se to povrdilo, tak Vás odeslat k výrobě sérových kapek, což jsou umělé slzy vyroběné z vlastní krve. Nebo zvážit okluzi slzných cest, aby se to málo vzniklých slz hned neodplavilo.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO