Odstranění tukových váčků pod očima

Poradna očního lékaře

Otázka

Prosím o radu, jaká metoda je podle Vás efektivnější rozprostření či odstranění tukových váčků pod očima , často jsem četla že u rozprostření není jistý výsledek, proč se tedy nabízí také, nevím jaká metoda je lepší a trvalejší děkuji Lucie.

Odpověď

Dobrý den, metoda rozprostření očních tukových váčků je metoda málo používaná, která nemá dlouhodobý efekt, provádí se v kosmetických salonech, z pohledu očního chirurga bych zcela jistě doporučil výkon efektivnější a to odstranění tokových váčků pod očima - blepharoplastika dolních víček . Zákrok provádíme v lokální anestezii, při vědomí, kdy se znecitliví kůže dolních víček jemným opichem, provede se odstranění přebytečné kůže a tukových váčků, rána se několika jemnými stehy zašije, překryje sterilním krytím s antibiotickou mastí. Druhý den po operaci Vám krytí víček odstraníme na oční ambulanci a stav bude kontrolován lékařem. Pooperačně se mohou a nemusí vyskytnout drobné hematomy ("modřiny") v oblasti víček, které se v průběhu 1-2 týdnů vstřebávají. Extrakce stehů se provádí zpravidla za 5-7dní od zákroku. Před operací není vhodné užívat léky jako je Anopyrin, Warfarin, které mohou způsobit zvýšené krvácení během operace i po ní. Doporučujeme zajistit si doprovod (odvoz). Cena operace dolních víček v našem Očním centru v Pardubicích stojí 7.800,- Kč.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO