Odloučení sklivce, pocit mlhy a řezání očí

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,obracím se na vás velkou prosbou.Před 2-ma měsíci jsem začla vidět záblesky a mlhu před levým okem.Na očím mi řekli, že mám odchlípnutí sklivce a rozšířené kanálky.Mám pocit oteklého oka,cítím jakoby řezaní v oku a špatně se mi pracuje na PC bojím se i řídit auto.Lékařka mi řekla, že s tím nejde nic dělat, že si musí mozek zvyknout a mám se vyvarovat velké fyzické námahy a dávat obklady na oko.Mám obavy, abych nepřestala časem vidět úplně.Prosím o radu jestli podstoupit ještě nějaké vyšetření a zda s tím opravdu nejde nic dělat.Předem velice děkuji.

Otázka byla položena 29. 09. 2021 13:20

Odpověď

Dobrý den, jedná se pravděpodobně o dva nesouvisející problémy. Odloučení sklivce by mělo časem pominout samo (pokud k tomu nedojde a záblesky či jiné potíže přetrvávají, lze přistoupit k chirurgickému odstranění sklivce). Oteklé oko a řezání jsou zřejmě způsobeny zánětem víček (ucpanými mazovými žlázkami), ten je nutno léčit nahříváním a případně čištěním víček a kapáním umělých slz, případně se někdy přidávají antibiotika nebo kortikoidy v kapkách.

Otázka byla zodpovězena 05. 10. 2021 08:17

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO