Nateklé víčko

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, už asi tři nebo čtyři dny mě pobolívá pravé horní víčko. Dnes ráno jsem se vzbudila a měla jsem pocit, jako bych viděla nad okem nateklé víčko. Šla jsem se podívat do zrcadla a měla jsem ho trochu nateklé, když jsem na něj sáhla, tak mě bolelo. Teď už otok skoro splaskl, ale na omak a někdy při mrknutí pořád bolí. Kápla jsem si do očí kapky Ophthalmo-Septonex a včera večer a dnes ráno jsem si víčko natřela mastí Ophthalmo-Framykoin, který jsme měli v lednici už delší dobu. Prosím Vás o radu, co s tím mám dělat?

Odpověď

Dobrý den, zřejmě se jedná o vlčí zrno (tzv. chalazion). Bez antibiotické léčby buď samovolně praskne, což lze urychlit vlažnými obklady. Nebo se opouzdří a zbude po něm malinká tuhá boulička. Pokud je O-framykoin otevřený méně jak 2 měsíce a byl uchováván dle pokynů v příbalové informaci, tak ho dávejte 3xd po dobu 5 dní. Aplikace je vhodná pouze pokud je stále přítomno zarudnutí a otok.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO