náhlý uzávěr žíly nebo tepny v oku

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobry den mam velký problém.před trema dni jsem ráno vstala s postele jako obvykle ale bohužel slepá na levé oko,nikdy jsem takový problém neměla a jsem z toho velice zoufala je mi 32 let a nedokážu se smířit ze by mi zrak nebyl nějakým způsobem navracen. Žiju v Anglii 3 roky ale jsem ceska. Lékaři si mě tu přehazuji a jen jedna pani doktorka mi sdělila ze na oko už nikdy neuvidím,ze mam ucpanou cévu neboli sraženinu něco jako infarkt v oku tak jsem to pochopila,tohle řekla aniž by mě někam poslala na vyšetřeni nebo rentgen,nebo ct,nevím co ještě jen jsem dostala prasky aspirin na ředěni krve,a to je vlastně vše,chci se zeptat zda tahle nemoc je opravdu nevyléčitelná já malinko na oko vidím jen v koutku,rada bych přijela do České republiky poslechnout jsi jiný názor protože tady mi nikdo nic neříká a ani je to moc nezajímá tak mi to přijde. Moc dekuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, 
   jedná se o okluzi, ale nevím jestli žíly nebo tepny, což je pro prognózu velmi důležité. Pokud tepny, tak je prognóza poměrně špatná a šance na obnovení vidění je nízká. Lepší prognóza je u okluze vény (žíly), tam se může po čase část zrakových funkcí navrátit. Ale to Vám nikdo neslíbí. I v ČR by jste dostala farmaka na ředění krve, ale spíše nízké dávky warfarinu - to by se ale určilo podle lokálního nálezu. Nicméně okluze bývají doprovázené dalšími očními problémy, jako je například sekundární glaukom nebo otok sítnice. Pokud je přítomen výrazný otok v centrální krajině sítnice (tzv. makula), tak jeho léčbou by se Vám zrakové funkce mohly i výrazně vylepšit.

    V systému anglického zdravotnictví je velmi obtížné dostat se ke specialistovi a podle mého názoru není naprostá většina GP dost kvalifikovaných k řešení např. sítnicových problémů, takže nechám na Vás zda se do ČR vrátíte. Pokud ano, tak se na Nás můžete obrátit a pokusíme se Vám časově co nejvíce vyjít vstříc.

   Nicméně je třeba podotknout, že na takovéto onemocnění jste mladá a je nutné podstoupit několik vyšetření. A to zejména krevní testy na srážlivost krve, a pokud berete hormonální antikoncepci, tak i testy na Leidenskou mutaci (obecněji trombofilní stavy).

 

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO