Náhlé zhoršení vidění u dítěte

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,

jedenáctiletá dcera si před měsícem stěžovala na unavené oči, vidění ale bylo normální. Nyní z ničeho nic vidí rozmazaně do blízka i do dálky. Včera byla na vyšetření v nemocnici, lékařka ale ani po rozkapání očí neshledala nic závažného a doporučila nám kapky – umělé slzy a kontrolu za týden. Dcera dnes ve škole po práci na počítači začala v koutcích oka vidět černé útvary a vidění je opět ještě horší – je schopna přečíst jen velké písmo, na tabuli z první lavice nevidí. Mám velkou obavu, aby se její stav ještě nezhoršil. Podotýkám, že neutrpěla žádný úraz, ani není pod žádným stresem. Koncem ledna byla na jedenáctileté prohlídce a vše – včetně kontroly zraku, bylo v normálu. Prosím o radu, zda nemáte podobnou zkušenost. Předem velice děkuji za odpověď!

Otázka byla položena 10. 03. 2023 14:03

Odpověď

Dobrý den, potíže jsou spíše nespecifické, takže bez vyšetření těžko hádat diagnózu. Určitě je třeba oční vyšetření zopakovat.

Otázka byla zodpovězena 12. 03. 2023 17:21

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO