Migrény s aurou - mžitky, jiskření, černé fleky

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
už si nevím rady s problémem, který mě doprovází asi přes půl roku.
Před rokem se mi vytvořily sklivcové zákalky, kontrola u očního v pořádku, ostatně od té doby se připadávají stále a stále nové věci. Citlivost na světlo, vadí mi jakékoli odlesky venku, svíčky, žárovky nedokážu se do nich ani podívat a následně vypáleny obraz vidím hrozně dlouho v oku, za šera naopak vidím hůře (mžitky, ujíždějící jiskření po zavření oka i tmavě modré barvy, černé fleky a kolečka před okem, které po otevření oka ráno rozmrkávám). Opět u očního bylo vše v pořádku, trpím na migrény s aurou, bylo mi doporučeno EEG, odběry krve a jdu i na magnetickou rezonanci mozku.
Oční lékař mi sdělil, že je to nejspíš všechno spojené s těmi migrénami, že mám oči více citlivé. Bolí mě i krční páteř. Nevím tedy jestli je problém v očích nebo jinde? Jsem z toho dost vystrašená, když neustále vidím takové věci, kapu si umělé slzy, chystám se brát vitamín A, ale z nevím jak se s tímto vypořádat. Je mi 22 let, děkuji.

Odpověď

Dobrý den, také bych řekla, že jsou to doprovodné projevy migrény. Jedná se spíše o funkční poruchu, poškození zraku v tomto případě nehrozí. Nejlepší léčbou je psychická i fyzická pohoda, nestresovat se tím, můžete vyzkoušet např. i jógu nebo různé relaxační techniky.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO